Przejdź do głównej zawartości

Salander a Salander

"Dziewczyna z Tatuażem", to kolejna , tym razem amerykańska adaptacja pierwszej części trylogii "MILLENNIUM" książki Stiega Larssona. Tym razem dla mnie nie Salander jest nr jeden, tylko stworzona przez Reznora (wokalisty Nine Inch Nails) ścieżka dzwiękowa tego filmu !!!!
Cudowne industrialne dźwięki, znakomicie nastrajają , pozwalają poczuć dreszcze , mroczność scen . Reznor do stworzenia dźwięku, który nazwał "szumem głowicy kasującej" jako punkt wyjścia wykorzystał motywy dźwiękowe oscylujące wokół pustki i lęku.
Niesamowity początek filmu - smoliste postaci wijące się wśród kabli brzmi banalnie ale to trzeba zabaczyć ....po prostu rewelacja!!!
A Salander odegrana przez Rooney Mara , mimo starań i dużych poświęceń ( zmiana koloru własów,fryzury ,piercing) niestety nie przebiła swojej szweckiej poprzedniczki Noomi Rapace.
Film o dużej mocy przekazu, powstała nawet kolekcja odzieży inspirowana strojami noszonymi przez Salander , która sprzedawana będzie przez H&M. Ciekawe czy do kupienia będzie koszulka z fantastycznym przekazem :)

Komentarze

  1. jak tylko skończy się sesja..będzie to pierwsza rzecz jaką obejrzę:P

    OdpowiedzUsuń
  2. A my właśnie na wakacjach połknęliśmy całą skandynawską trylogię. REWELACJA :) Teraz szykujemy się do tej pewnie bardziej plastikowej made in USA

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Praga - zwiedzanie alternatywne

Za  każdym razem zabytkowe centrum miasta znajdujące  się na  liście światowego dziedzictwa UNESCO zaskakuje mnie czymś nowym, pokazuje się z innej strony, uchyla rąbka innej  tajemnicy  ... sprawia ,że  wcale  nie  można się dziwić, że jest to miasto  najchętniej odwiedzanym  miastem  Europy.
Może to zasługa towarzystwa, może tego, że interesują mnie inne rzeczy niż te kilka razy temu???????ale wiem, że chce zasmakować tego miasta więcej i więcej.
Tym razem w poznawaniu Pragi pomagał nam Piotrek Gawliński - szyty na miarę jak sam o sobie mówi (i ma 100% rację) przewodnik alternatywny:) http://pragaprzewodnik.wordpress.com/ młody człowiek, o niesamowitej wiedzy, na codzień oddychający praskim powietrzem , pijący praską wodę, która nie ma co mówić jest dobra, nawet prosto z kranu:) żyjący z Czechami za pan brat.
Pokazywał nam miejsca historyczne , ważne politycznie , uświadomił ,że w Pradze należy patrzeć nie tylko przed siebie, ale również w górę ponieważ właśnie tam znajduje się wie…

Dwa lata z aparatem na zębach

dokładnie dwa lata temu, ja 36 letnia wtedy babka, postanowiłam wyprostować swoje zęby.
Głosów za i przeciw było mniej więcej tyle samo, jedni optowali za przezroczystymi zamkami inni tak jak ja za retro stylem - srebrne zamki.
W końcu po dokonaniu kilku czynności ( zdjęcie panoramiczne szczęki)i zaczęło się :
- spuchnięta warga,
- małe ranki wew jamy ustnej
- ból szczęki
a co najgorsze ( a może wcale nie, bo schudłam 3,5 kg) brak szans na jedzenie czegokolwiek, co twarde.
Kocham zupki Gerber dla dzieci, więc w sumie byłam szczęśliwa:)
moje zęby robiły nam przygody, dlatego też zmieniono mi na jedynkach  zamki starego typu ( dokręcane za pomocą drutów).
Zmiana druta głównego raz w miesiącu i czas mijał niepostrzeżenie.Zdałam sobie sprawę,że aparat na zębach to pewnego rodzaju przygoda, patrzą na ciebie czasem dziwnie , niektórzy się nawet oblizują podczas rozmowy, tak jakby wyschła im warga albo zastanawiasz się na lotnisku czy będziesz pikać :).....podczas ważnej kolacji coś zaczepi…

Mazda 3 2017

Mazda 3 jest jednym z moich ulubionych modeli Mazdy:) Idealna pod względem trakcji , rozmiaru...  tylko koni trochę mało, jak na moją ciężką nogę:) ale nie o koniach ma być mowa.
Mazda3 od październikowej produkcji .
Dokonano zmian wnętrza, zmieniono tapicerki ,a co najważniejsze odświeżono nadwozie :
- zmiany obejmą zderzaki(przód/tył), przednie reflektory i kierunkowskazy, grill oraz felgi w wersji Passion (18").

Wnętrze upodobni się w dużym stopniu do wnętrza Mazdy6.

Nie będzie już klasycznego hamulca ręcznego :( i co my teraz zrobimy?!
Z fajnych jak dla mnie ( babki ) dodatkowych gadżetów dołożono podgrzewaną kierownicę w wersji Passion:)  No i jak ja to mówię "dupę rwie" nowy kolor Mazdy- Machine Gray!!! trójwarstwowe dzieło sztuki lakiernictwa samochodowego:)