Przejdź do głównej zawartości

Mazda 3 2,0 120 KM czy Audi A3 1,4 TFSI

         Chciałabym Was poinformować, że nie przepadam za niemieckimi samochodami,  za to kocham włoski design i japońską niezawodność. Ale starałam się nie być stronnicza :)

Z braku laku jak to mówią ;) zmuszona zostałam do przemierzania księżycowej wyspy czerwonym Audi A3( pisze o kolorze, bo to przecież najważniejsze ;) wersja z automatyczną skrzynią biegów 1,4 benzyna.
Jak miło było wsiadać do tego samochodu, Jak cudownie leżał pod ręką lewarek zmiany biegów w kształcie kulki.... Atłasowa osłona środkowego pulpitu idealnie zgrywała się z resztą wnętrza ( podkreślam,  że nie za bogatej wersji- bo kto kupuje takie do wypożyczenia?)  na dodatek taki detal jak wzór  pepitko na siedzeniach zauroczył mnie.
I teraz ciąg dalszy dwie wersje sposobów użytkowania skrzyni: wersja normalna i nienormalna ;) znaczy Sport,  pozwalają mieć świadomość, że można szybciej po sportowemu... Bla bla bla
Nie analizowałam tabeli osiągów tego modelu wiec przyznaję się, że podchodzę do tematu jako laik ale oceniam wg odczuć własnych, żeby nie było;) różnica jest a owszem ale największą odczuły moje uszy, przyciągnięcie zmiany biegów do najlepszego momentu powodowało, że silnik wył w niebogłosy!!!  I w końcu redukcja Pamiętajcie , że to silnik doładowany :)
9,4 do 100 Km/H
mieszanym.
Według opinii w portalu Autocentrum.pl, Audi A3 z silnikiem 1,4 TFSI pali:
* ŚREDNIO - 7,5 litra / 100 km
* W MIEŚCIE – 9,8 l/100 km
* W TRASIE - 5,5 l/100 km


Mazda 3 2,0 120 KM  przyspiesza sekundę wolniej, spala podobnie, kosztuje od 15 tysięcy w górę mniej......
Wygląda pięknie ....Więc o co chodzi ?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Praga - zwiedzanie alternatywne

Za  każdym razem zabytkowe centrum miasta znajdujące  się na  liście światowego dziedzictwa UNESCO zaskakuje mnie czymś nowym, pokazuje się z innej strony, uchyla rąbka innej  tajemnicy  ... sprawia ,że  wcale  nie  można się dziwić, że jest to miasto  najchętniej odwiedzanym  miastem  Europy.
Może to zasługa towarzystwa, może tego, że interesują mnie inne rzeczy niż te kilka razy temu???????ale wiem, że chce zasmakować tego miasta więcej i więcej.
Tym razem w poznawaniu Pragi pomagał nam Piotrek Gawliński - szyty na miarę jak sam o sobie mówi (i ma 100% rację) przewodnik alternatywny:) http://pragaprzewodnik.wordpress.com/ młody człowiek, o niesamowitej wiedzy, na codzień oddychający praskim powietrzem , pijący praską wodę, która nie ma co mówić jest dobra, nawet prosto z kranu:) żyjący z Czechami za pan brat.
Pokazywał nam miejsca historyczne , ważne politycznie , uświadomił ,że w Pradze należy patrzeć nie tylko przed siebie, ale również w górę ponieważ właśnie tam znajduje się wie…

Co warto wiedzieć jadąc do Moskwy?!

Metro   w moskwie jest cudowne, jesteście w stanie przemieścić się szybko , w miarę tanio ( przy zakupie biletów wielorazowych) po całym , a własciwie pod całym miastem:). Stacje metra to muzealne komnaty , wielkie korytarze ....


Nowsze stacje to galerie rękodzieła sztuki nowoczesnej. Jest na co patrzeć!!
Jednak żeby się tym metrem przemieszczać trzeba brać pod uwagę, że wszystkie nazwy stacji, wszystkie tablice informacyjne są w języku rosyjskim, także uczcie się cyrylicy:) Kiedy pytasz kogoś o drogę w językach obcych,musicie wiedzieć , że większość nie odpowie na zadane pytanie , nie dlatego, że nie rozumieją:) tylko z przekory. Dlatego miło jest przywitać się  z rozmówcą w rodzimym języku , a dalej powinno już nie być oporów.
Jeżeli będziecie mięli potrzebę skorzystania z taksówki to to jest kolejny zaskakujący temat:) Taksówkami są zwykłe stojące w centralnych miejscach samochody osobowe, bez oznaczeń z jakimś typem czekającym na nie wiadomo co:) Możecie się zdziwić:)
Nas wiózł …

Dwa lata z aparatem na zębach

dokładnie dwa lata temu, ja 36 letnia wtedy babka, postanowiłam wyprostować swoje zęby.
Głosów za i przeciw było mniej więcej tyle samo, jedni optowali za przezroczystymi zamkami inni tak jak ja za retro stylem - srebrne zamki.
W końcu po dokonaniu kilku czynności ( zdjęcie panoramiczne szczęki)i zaczęło się :
- spuchnięta warga,
- małe ranki wew jamy ustnej
- ból szczęki
a co najgorsze ( a może wcale nie, bo schudłam 3,5 kg) brak szans na jedzenie czegokolwiek, co twarde.
Kocham zupki Gerber dla dzieci, więc w sumie byłam szczęśliwa:)
moje zęby robiły nam przygody, dlatego też zmieniono mi na jedynkach  zamki starego typu ( dokręcane za pomocą drutów).
Zmiana druta głównego raz w miesiącu i czas mijał niepostrzeżenie.Zdałam sobie sprawę,że aparat na zębach to pewnego rodzaju przygoda, patrzą na ciebie czasem dziwnie , niektórzy się nawet oblizują podczas rozmowy, tak jakby wyschła im warga albo zastanawiasz się na lotnisku czy będziesz pikać :).....podczas ważnej kolacji coś zaczepi…