Przejdź do głównej zawartości
Od momentu kiedy zaczęłam pracę w MAZDzie , rozpoczęła się moja fascynacja Japonią i różnymi gadżetami made in Japan. No może nie dopiero od tego momentu, no ale teraz mi się fiś nasilił:), bo przecież od lat kocham się w KOKESHI - japońskiej drewnianej laleczce,
Jestem szczęsliwą posiadaczką książeczki pt: "Yumi" opisującą w fantastyczny sposób pochodzenie Kokeshi
Teraz moja fascynacja sięgnęła po Kokeshi w innej wersji :) pojemnika zwanego
w Japoni BENTO . A wszystko przez to,że poznałam miłą Panią doktor , która tak samo jak ja lubi, piękne japońskie rozwiązania i przez to, że postanowiłam zdrowo sie odżywiać:) Bento to genialna alternatywa na nasze nudne foliowe woreczki, czy nieekologiczną folię aluminiową , możemy włożyć tu prawie wszystko: gotowany ryż, ugotowane warzywa, surówkę. W tym oryginalnym pudełku śniadaniowym może znaleźć się kawałek tuńczyka z puszki bądź łososia, można też zrobić prostą sałatkę owocową z jabłek i bananów i wszystko cokolwiek tylko przyjdzie nam do głowy. Nie trzeba się ograniczać!
W bento nie chodzi o to, żeby nagle zacząć jeść jakieś oryginalne i wyszukane potrawy, ale o to, żeby rozkoszować się prostotą i smakiem pożywnego posiłku poza domem. A tego mi brakowało:))))))))
Najfajniejsze jest to, że oryginalne Bento dostępne jest już w Polsce , w całkiem przystępnych cenach na www.bentomania.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

VI ZLOT CZAROWNIC na lipowieckim zamku

Cały ten dzień można uznac za zaczarowany:) po pierwsze o godzinie 15 (czyli o godzinie rozpoczęcia zlotu) przestało padac; po drugie dojechałyśmy pod sam zamek Fiatem 500  bez uszkodzeń:), na dodatek zaparkowałyśmy na posesji pewnej, bezinteresownej , przemiłej Pani; po trzecie to co działo sie na zamku, naprawdę zdaża się rzadko: Czarownice bez względu na wiek bawiły się jak szalone, wszystko w koło pachniało "czarownym napojem", (którego składu chyba nigdy nie poznamy). Odbyły  się liczne konkursy w tym wybór MISS czarownic, konkurs na najwyższe  obcasy itp itd. Prześwietni ludzie z agencji artystycznej AVATAR rozweselali nawet tych najbardziej poważnych!!!   Karolinka nie chce czapki!!! Nasze małe stoisko ustawione było w centralnym miejscu całego zamieszania. Nasze kolczyki PAJĄKI na uszach tegorocznej MISS CZarownic   Przedstawicielki Czarwonic pokolenia starszego Czarownica młodszego pokolenia-genialna stylizacja

Calipso poprzez mazurskie jeziora

Wstyd się przyznac ale po raz pierwszy byłam w moim 34 letnim życiu na Mazurach. Cudowne to miejsce  ludziska, oj cudowne. Po raz pierwszy również pływałam jachtem , bedąc członkiem jego załogi ( majtkiem chyba, bo o niczym nie miałam pojęcia i najlepiej szło mi szorowanie pokładu:). Przeżyłam kilka chwil grozy, bo na starośc się jakieś dziwne lęki człowiekowi włączają,  ale mimo to uważam , że  wycieczka  jest godna polecenia w 100% . Płynęlismy sobie średnim tępem po północnej części "jeziorowej krainy" zatrzymując się od czasu do czasu na kąpiel  i nocleg. Codziennie inna przystań, inni ludzie, zapachy i WC - towe przygody*  Najdziwniejsze jest jednak to, że czas na wodzie płynie zupełnie inaczej.......Tik Tak tik tak TIK TAK.....  * na łodzi jest toaleta, ale korzysta się z niej tylko w ekstremalnych przypadkach, przystanie na których się zatrzymywaliśmy, często działały jak regularny bar, lub knajpka od 10 do 23 , więc po zamknięciu  cz...

Jak było na SilosFalamiFest

Jak zwykle ja na początku miałam kilka przygód, z parkowaniem z dojsciem na miejsce ze wszystkimi moimi gratami:) ale później kiedy znalazłam miejsce dla siebie i wpadłam w wir pracy, było świetnie. Bo jakże mogłoby być inaczej?:) tyle sztuki w koło , tyle pozytywnych osób  ( http://www.mariakuboszek.pl , ze swoimi wycinanymi ze srebra rzeczami ,  Marta z pudełkami , Ewa z filcowymi kwiatami http://www.wizuarion.com , no i  dziewczyny z Filuterii od których kupiłam palec - magia przebywania:) Ja pisać nie potrafię  zbyt interesująco dlatego najlepiejprzeczytać fachowe recenzje : http://cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,8805337,Slazacy_w_szale_kupowania_sztuki.html http://www.mmsilesia.pl/12799/2010/12/14/slaski-dizajn-jest-w-cenie-czyli-silosfalamifest-zdjecia?category=photos&districtChanged=true   http://www.echomiasta.pl/archiwum/Katowice/KAT_534_09.12.2010.pdf